Godziny otwarcia: Pon-Pt:  8:00 - 15:00   ||   E-mail: praut@praut.com.pl

Jak najlepiej uporządkować i przechowywać monety ?

20
Kwi
2022

Numizmatyka, czyli kolekcjonowanie monet to piękne i wdzięczne hobby, którym zaraża się coraz większa liczba osób w różnym wieku. Kolekcjonerzy dokładają starań, aby ich kolekcja była łatwo dostępna do przejrzenia posiadanych zasobów, a także podzielenia się zbiorami z kolegami. Jak uporządkować monety i w jaki sposób je przechowywać?

Czytaj więcej...

Dlaczego warto postawić na wkłady do wpinania do segregatorów i wzorników ?

03
Lut
2022

Choć żyjemy w czasach wirtualnych tożsamości i plików przesyłanych masowo przez e-mail, nie odchodzimy od materialnych dokumentów i wydruków. Mamy plastikowe dowody, prawa jazdy i karty bankomatowe, papierowe dowody rejestracyjne samochodów, legitymacje – i to nie tylko szkolne, indeksy, przepustki, a po różnych firmach wciąż krążą w obiegu papierowe druki, chociażby listy zadań, arkusze do podpisów itd. Okładki i obwoluty z PCV mogą skutecznie przedłużać żywotność różnych dokumentów.

Czytaj więcej...

Przezroczyste okładki na dowód rejestracyjny praktycznym rozwiązaniem

23
Lip
2021

Mimo najszczerszych chęci i prób upilnowania, chyba od zawsze dokumenty i banknoty z ogromną łatwością trafiały do pralki lub wypadały na deszczu. Każdy z nas więc doskonale zdaje sobie sprawę, że o ile to możliwe należy je zabezpieczyć. Skupmy się na dokumentach.  O ile dowód czy prawo jazdy są wykonane tak, że dość trudno je zniszczyć, o tyle dowód rejestracyjny auta potrzebuje odpowiedniej ochrony.

Czytaj więcej...

Nadruki na wyrobach foliowych to dobry sposób na reklamę firmy.

02
Lis
2021

Nadruk na elementach foliowych jest subtelną, ale skuteczną formą reklamy. Większość ludzi jest wzrokowcami, więc obcując często z przedmiotami, zapamiętują, co jest na nich napisane. 

Nadruki można umieszczać na materiałach rozdawanych klientom. W ten sposób reklama działa przez cały czas użytkowania przedmiotu, w odróżnieniu od np. ulotek, które zostają błyskawicznie wyrzucone.

Czytaj więcej...
Kalendarz wiszacy - okienko

Dlaczego warto do kalendarza wiszącego dodać okienko?

01
Kwi
2021

Wiszące kalendarze, a szczególnie te trójdzielne to nadal bardzo modne, ponadczasowe i niezwykle funkcjonalne rozwiązanie nie tylko dla domu, ale także dla biura. Nawet ogromny postęp technologiczny nie był w stanie zmienić zwyczaju wieszania na ścianie papierowego kalendarza z plastikowym okienkiem.

Czytaj więcej...